مجله زندگی

آرالیا

آرالیا

اینجا در مورد شرایط نگهداری از گل آرالیا (آبیاری،رطوبت، خاک،کود،نور،دما ) آموزش هرس و تکثیر و آفات و بیماری ها ی این گیاه صحبت میکنیم.

آرالیا

این نوشته به معرفی گل زیبای آرالیا اختصاص دارد این گیاه زیبا که ارمغان کشور های آسیای شرقی مثل ژاپن است با برگ های انجیری شکل  شناخته میشود ، بعضی از انواع آن حاشه و لکه هایی به رنگ سفید و کرم دارند و گونه مینیاتوری آن هم بسیار محبو است . اینجا در مورد شرایط نگهداری از این گل (آبیاری،رطوبت، خاک،کود،نور،دما ) به علاوه آموزش هرس و تکثیر و البته آفات و بیماری ها و مشکلات این گیاه صحبت میکنیم با ما همراه باشید.

بسم الله الرحمن الرحیم 

آموزش نگهداری از گل آرالیا

گل آرالیا (۱)

گل آرالیا (۲)

گل آرالیا اصلا احتیاجی به نور ندارد و می تواند بدون نور نیز رشد کند . درست است نور را دوست دارد ولی بهتر است گیاه را چند ساعت در نیم سایه قرار دهید . همچنین یادتان باشد که نباید در برابر اشعه خورشید قرار بگیرد .

گل آرالیا در هر دما ای قرار بگیرد ، می تواند رشد و زندگی کند ولی بهترین دما برای رشد گل آرالیا ، دمای ۰ تا ۲۱ درجه سانتی گراد است و همچنین رشد بسیار خوبی را در این دما خواهد داشت .

زمانی که می خواهید آب به گل دهید ، باید زمانی که خاکش خشک است بدهید . اگر زمانی که خاکش خشک نیس باز به آن بدهید ، باعث کنده شدن ریشه آن و همچنین خراب شدن آن می شود . پس بهتر است زمانی که خاکش خشک شده به آن آب بدهید . همچنین نباید به این گل آنچنان آب بدهید . همچنین یادتان باشد که در فصل زمستان بخاطر سرد بودن هوا و حساس بودن گل آرالیا هفته ای یک بار گیاه را آبیاری کنید و بیشتر نشود .

برای تامین رطوبت گل آرالیا باید گیاه را غبار پاشی کنید . در فصل تابستان هر روز گیاه را غبار پاشی کنید . همچنین یادتان باشد که غبار پاشی باید به دور از نور خورشید باشد . در فصل زمستان نیز هفته ای ۲ بار گیاه را غبار پاشی کنید .

برای تغذیه گل آرالیا باید ار کود های مایع یا جامد استفاده کنید که باید در آب مخلوط کرده و یک محلول درست کنید . و این محلول را باید هفته ای ۱ بار به گیاه بدهید .

بهترین خاک برای گل آرالیا خاک لیمویی می باشد که به رشد بهتر گیاه کمک بسیار زیادی را می کند .

گل آرالیا عاشق این است که ریشه های در کنار هم باشد . هر سال که گیاه شروع به رشد می کند ، بهتر است گلدان را عوض کنید و یادتان باشد که نباید گلدان آنچنان بزرگ باشد که به ریشه گل آسیب برسد . و زمانی ک گلدان را عوض می کنید ، بهتر است برگ های اضافی را نیز حذف کنید .

برای تمیز کردن برگ ها ، بهترین کار و روش استفاده از غبار پاشی است که به تمیز شدن برگ ها کمک بسیار زیادی را می کند . اصلا از مواد براق کننده استفاده نکنید ، زیرا به گل آسیب بسیار جدی را وارد می کند و باعث خراب شدن گل می شود .

اگر قصد دارید که گیاه را تکثیر کنید ، بهتر است در فصل بهار گیاه را از طریق ریشه تکثیر کرده و در گلدان های دیگر قرار دهید . در هنگام تکثیر باید دما ۱۸ درجه سانتی گراد باشد .

گل آرالیا (۳)

اگر در فصل زمستان این اتفاق برای گل افتاد و گیاه در محلی گرم بود ، بهتر است گیاه را به جای سرد تر ببرید و شاخه های اضافه را هرس کنید .

علت به وجود نیامدن گل ها ، بخاطر بزرگ بودن گل ها می باشد ، بهتر است گیاه را به گلدان کوچک تر منتقل کنید و تا زمانی که غنچه ها به وجود آید ، تغذیه مصنوعی را به گیاه دهید .

خم شدن برگ ها ، به دو علت بستگی دارد . علت اول آبیاری بیش اندازه است که باید تا زمانی گیاه مانند قبل شود ، آبیاری را کم کنید . علت دوم اینکه محل قرار گیری گیاه بسیار گرم است که بهتر است گیاه را به محلی سردتر ببرید .

رنگ پریدگی گیاه ، بخاطر کافی نبودن نور می باشد ک بهتر است گیاه را در برابر نور قرار دهید و حواستان باشد ک اشعه خورشید به گیاه نتابد .

گیاه را در محلی پر نور قرار داده اید که بهتر است گیاه را به محلی تاریک تر و به دور از نور خورشید بگذارید .

علت آن به وجود آمدن لکه ها ، بخاطر دود و گاز آشپرخانه می باشد که بهتر است گیاه را در بالکن قرار دهید .

آن تار عنکبوت ها کنه های قرمز می باشد . برای خلاص شدن از شر این کنه ها ، می توانید هفته ای ۱ الی ۲ بار سم پاشی کنید تا از بین رود . همچنین یادتان باشد که رطوبت نیز حتما تامین شود .

برای از بین رفتن این حشرات می توانید هفته ای ۲ بار گیاه را سم پاشی کنید . در هنگام سم پاشی به گیاه توجه کنید تا مشکلی پیش نیاید .

علت ریزش برگ ها ، کمبود تغذیه مصنوعی است ک بهتر است دفعات تغذیه مصنوعی را بیشتر کنید و تا زمانی ک گیاه مانند قبل شود هفته ای ۲ الی ۳ بار دهید .

علت این زخم ها آفت می باشد که باید هر ۱۴ روز ۱ بار گیاه را سم پاشی کنید و یا اینکه سم را به پارچه ای آغشته کرده و به جا هایی که این زخم ها وجود دارد بکشید .

آن دیسک ها حشرات یا همان آفت است ک باید از سم حشره کش استفاده کنید . برای خلاص شدن از شر این دیسک ها ، بهتر است زخم ها را به مدت ۴۸ ساعت با سم حشره کش خیس کنید و بعد از ۴۸ ساعت آن را بشویید .

پوسیده شدن ریشه و ساقه ها به دو عامل بستگی دارد . عامل اول اینکه بین دو آبیاری گیاه فاصله بی اندازید و علت دوم اینکه گیاه را در محلی سرد قرار داده اید و بهتر است گیاه را به محلی خنک تر ببرید .

گیاه تشنه است و بهتر است گیاه را آبیاری کرده و یا به مدت یک ربع گیاه را داخل تشتی پر از آب قرار دهید . همچنین در فصل تابستان بهتر است آبیاری متوقف کرده تا بتواند رشد خوبی را داشته باشد .

گل آرالیا (۴)

گل آرالیا (۵)

گل آرالیا (۶)

گل آرالیا (۷)

بیشتر بخوانید : 

بنت قنسول | نگهداری از گل بنت قنسول (آبیاری،نور،خاک،کود،تکثیر)

گل بابا آدم | نگهداری از گل فیلگوش (آبیاری،نور،خاک،کود،تکثیر)

گل خورشیدی | نگهداری از گیاه خورشیدی (آبیاری،نور،خاک،کود،تکثیر)

گل مارچوبه | نگهداری از گیاه مارچوبه (آبیاری،نور،خاک،کود،تکثیر)

گل آناناس | نگهداری از گل آناناس (آبیاری،نور،خاک،کود،تکثیر)

موارد مهم برای کاشت، نگهداری گل آلوئه ورا در آپارتمان

گیاهان مقاوم آپارتمانی را بشناسید !! (۲۰ گل خانگی کم توقع)

چگونه از گلهای آپارتمانی مراقبت کنیم؟

تکثیر آنتوریوم | چگونه از آنتوریوم را در خانه نگهداری و تکثیر کنیم؟؟ 

تراریوم یا باغ شیشه ای | چگونه درون بطری یا تنگ تراریوم بسازیم ؟

آموزش تکثیر و نگهداری کاکتوس | چگونه از کاکتوس در خانه نگهداری کنیم؟؟

چگونه از فیکوس بنجامین در خانه نگهداری کنیم ؟؟

چگونه از گل حساس (گل قهر و آشتی) در خانه نگهداری کنیم ؟؟

چگونه از گل کراسولا خرفه ای در خانه نگهداری کنیم ؟؟

کاشت فلفل در منزل | چگونه در خانه فلفل بکاریم و نگهداری کنیم ؟؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

منبع

آرالیا
delbaraneh.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا