مجله زندگی

آمار مبتلایان و کشتگان کرونا امروز 7 خرداد چقدر شد؟

آمار مبتلایان و کشتگان کرونا امروز 7 خرداد چقدر شد؟

شمار مبتلایان به بیماری “کووید-۱۹” ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۶۹ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۵۹۰ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۵۲۵ هزار و ۲۵۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

آمار مبتلایان و کشتگان کرونا امروز 7 خرداد چقدر شد؟

شمار مبتلایان به بیماری “کووید-۱۹” ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۶۹ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۵۹۰ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۵۲۵ هزار و ۲۵۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمار‌ها تاکنون ۱۵۱ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۷۰۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۳.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۶۰۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۷.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۶.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشور‌های برزیل با بیش از ۴۵۶ هزار و هند با بیش از ۳۱۸ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشور‌های مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۲ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۵ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشور‌های اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۲۰ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۹ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۸ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشور‌ها کلمبیا با بیش از ۸۶ هزار، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار، ایران با بیش از ۷۹ هزار، آرژانتین با بیش از ۷۶ هزار، لهستان با بیش از ۷۳ هزار، پرو با بیش از ۶۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۶ هزار، اندونزی با بیش از ۴۹ هزار، اوکراین با بیش از ۵۰ هزار و ترکیه نیز با بیش از ۴۶ هزار جانباخته دیگر کشور‌هایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۳ میلیون و ۹۹۹ هزار و ۶۸۰ مبتلا، ۶۰۷ هزار و ۷۲۶ قربانی

۲. هند: ۲۷ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۴۵۷ مبتلا، ۳۱۸ هزار و ۸۹۵ قربانی

۳. برزیل: ۱۶ میلیون و ۳۴۲ هزار و ۱۶۲ مبتلا، ۴۵۶ هزار و ۷۵۳ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۶۳۵ هزار و ۶۲۹ مبتلا، ۱۰۹ هزار و ۱۶۵ قربانی

۵. ترکیه: پنج میلیون و ۲۲۰ هزار و ۵۴۹ مبتلا، ۴۶ هزار و ۹۷۰ قربانی

۶. روسیه: پنج میلیون و ۳۵ هزار و ۲۰۷ مبتلا، ۱۲۰ هزار و ۲ قربانی

۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۷۳ هزار و ۳۱۰۶۷۷ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۷۵۸ قربانی

۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۰۵ هزار و ۹۷۰ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۷۹۳ قربانی

۹. آلمان: سه میلیون و ۶۷۳ هزار و ۹۶۹ مبتلا، ۸۸ هزار و ۶۸۹ قربانی

۱۰. آرژانتین: سه میلیون و ۶۶۳ هزار و ۲۱۵ مبتلا، ۷۶ هزار و ۱۳۵ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشور‌های فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین، عراق، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

عنوان

منبع

آمار مبتلایان و کشتگان کرونا امروز 7 خرداد چقدر شد؟
www.khoondanionline.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا