انتخابات 1400

انتخابات 1400

گروه استان‌ها ـ رئیس شورای وحدت استان زنجان گفت: مردم منتظر تغییر در مدیریت کشور هستند و برای رسیدن به این هدف و ایستادن پای آرمان‌های نظام و انقلاب حضور پرشور در انتخابات خواهند داشت.

انتخابات 1400

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، نشست خبری حجت‌الاسلام مهدی بیگ‌محمدی رئیس شورای وحدت و دبیر جامعه روحانیت مبارز استان زنجان ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه به مناسبت نزدیک شدن به ایام انتخابات مهم 28 خرداد ماه در دفتر استانی خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

حجت‌الاسلام مهدی بیگ‌محمدی در این نشست اظهار داشت: مقام معظم رهبری به انتخابات ریاست جمهوری توجه ویژه‌ای دارند و کلام ایشان در این زمینه از ویژگی خاصی برخوردار است چرا که نظام اسلامی با تمام مشکلاتی که مواجه بوده و هست توانسته مسیر صحیح خود را در دنیا از نگاه بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی چنان با صلابت در مسیر خود پیش ببرد که همواره دشمنان را وادار به حرکت‌های جدید برای مقابله با پیشرفت خیره‌کننده نظامی اسلامی کند؛ دشمنان هیچ‌گاه انتظار نداشته‌اند نظامی مبتنی بر آیین آسمانی و معصومین (ع) شکل گیرد‌.

وی با بیان اینکه در اوایل انقلاب دشمنان بر این باور بودند که نظام اسلامی که مدعی تبعیت از آیین آسمانی است توانایی اجرای آیین‌نامه‌های اجرایی را نخواهد داشت، افزود: اما در عمل متوجه شدند که با وجود مشکلات فراوان و طاقت‌فرسای تحمیلی، نظام توانست با افتخار از این مرحله عبور نماید و برنامه مبتنی بر آیین آسمانی را در پیش گیرد. اتکا مردم به رهبری، وحدت آنان و قصد الهی سبب شد تا انسجام رویه ایجاد شود و با پیروزی بتواند نظام را در این دنیای پرتلاطم هدایت کند.

رئیس شورای وحدت استان زنجان با اشاره به اینکه در روز‌های آتی انتخابات ریاست جمهوری را پیش‌رو داریم، گفت: مسئولیت رئیس جمهوری بسیار بالاست و توجه بیشتر نیز نسبت به خارج از کشور است. با این وجود اگر نگرش کلان داشته باشیم خواهیم دید که از بدو زمان انتخابات تا حال حاضر حرکت‌های متفاوت و اقدامات گسترده‌ای در کشور شکل گرفته به طوری که سبب شده تا از لحاظ فرهنگی رشد خوبی را شاهد باشیم و از لحاظ اقتصادی نیز زیرساخت‌ها رشد قابل توجهی را داشته‌اند. این امور سبب شده تا کشور جایگاه بین‌المللی را حفظ کند و در میدان سیاست و عمل نیز خوب پیش رود.

وی با اشاره به اینکه انتظار ما از دولتمردان بیش از این است و نمی‌توانیم اختلاس‌ها را تحمل کنیم و هر روز شاهد اخبار آن باشیم، تاکید کرد: رئیس جمهور نماینده مردمی است که با تلاش و مجاهدت‌های خود نظام اسلامی و آرمان‌های انقلاب را حفظ کرده‌اند بنابراین آنچه که بر حق است باید به کرسی ریاست بنشیند.

بیگ‌محمدی با اشاره به اینکه دولتمردان در انتخاب اعضای دولت دقت نکرده‌اند و از افراد پاک‌دست، معتقد به نظام و اصول الهی استفاده نکرده‌اند، تصریح کرد: تمام این عدم مدیریت در امور سبب شده تا فشار حداکثری به مردم وارد شود، رانت بالاتر رود و ارزش پول ملی پایین‌تر بیاید. هم‌اکنون نیز مردم دغدغه‌مند هستند چرا که مدیریت کلان کشور در یک بحث واضح کنترل بازار مرغ نتوانست عملکرد موفقی داشته باشد، افراد سودجو با نقشه‌های از پیش تعیین شده و با هدف ضربه به کشور اقدام به معدوم‌سازی میلیون‌ها جوجه کردند و عواقب آن دامن‌گیر مردم شد اما دولت نتوانست اقدام مفیدی انجام دهد و هنوز هم این مشکل حل نشده است.

وی گفت: هم‌اکنون به جایگاهی رسیده‌ایم که عموم مردم خواستار تغییر در مدیریت هستند و این امر با حضور افراد شایسته‌ای که تمام ویژگی‌های یک شخص از نظر رهبری همچون پاکدست، انقلابی، اهل کار، معتقد به آرمان‌های نظام و اسلام باشد انجام خواهد گرفت و این ویژگی‌ها در تعداد انگشت‌شمار کاندید‌اهای انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد و نمود بارز آن ‌آیت‌الله رئیسی است چرا که برخورد با منافقان نیز نقطه عطف و مثبت در پرونده کاری ایشان است.

رئیس شورای وحدت استان زنجان با اشاره به اینکه مردم از چند دهه گذشته پای اعتقادات و حمایت از نظام خود هستند و این‌بار نیز در پای صندوق‌های رای حاضر خواهند شد، بیان کرد: درست است که مردم از گرانی‌ها و مشکلات  خسته شده‌اند و استنباط برخی‌ها این است که همین امور سبب خواهد شد تا مردم در انتخابات شرکت نکنند اما باید گفت برعکس مردم به دنبال تغییر مدیریت، مبارزه با رانت و فساد هستند و برای انتخاب شخص اصلح در این امر یقینا انتخابات پرشوری را رقم خواهند زند.

بیگ‌محمدی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با شورا‌های شهر اذعان کرد: آنچه‌ که در مورد شورای شهر دیده می‌شود این است که وظایف و جایگاه شورا آنچنان که باید تبیین شود و مردم از آن آگاهی بیابند هنوز رخ نداده است. با این حال وجود آنچه که در عملکرد شورا در این چند سال رخ داده موفق نبوده و حتی افراد انتخاب شده توجیه درستی از علت انتخاب خود نداشته‌اند.

وی خاطر‌نشان کرد: باید نمایندگان شورای شهر می‌دانستند که برای چه امری انتخاب شده‌اند، چه وظایفی بر عهده دارند، مردم چه مطالبه‌ای از آنان دارند، جایگاه شورا چه سطحی دارد. متاسفانه در سال‌های اخیر در انتخابات نمایندگان شورا دقت لازم انجام نشده و احساس مسئولیتی در این ارتباط انجام نگرفته است. افرادی با اهداف غیر اصولی وارد شورا شده‌اند که در منزلت مردم نبوده اما انتظار این است که در انتخابات شورای شهر افراد مستحق، خداشناس، تلاشگر و بدور از هر گونه رانت و اختلاس انتخاب شود.

رئیس شورای وحدت استان زنجان با اشاره به اینکه متاسفانه هیئت‌های اجرایی هم‌اکنون از حاکمیت فعلی حمایت می‌کند، بیان کرد: هیئت‌های نظارت بیشتر دغدغه مردم شهر را در نظر می‌گیرند و انتظار داریم افرادی را که برای شهر مفید است را تایید کنند و برای مردم معرفی کنند.

وی گفت: زمانی که در انتخاب افراد حساس نمی‌شویم و انتخاب براساس قومیت و خویشاوندی شکل می‌گیرد نمی‌توان احساس مسئولیت را در این افراد مشاهده کرد بنابراین باید برای تعیین سرنوشت دیار و قوم حساس بود و احساس مسئولیت کرد چون که در آخرت باید در مقابل رای‌های داده شده پاسخگو باشیم.

انتهای پیام/ش

منبع خبر

انتخابات 1400
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا