مجله زندگی

داوطلبان احراز صلاحیت نشده، مهلتی برای اعتراض ندارند

داوطلبان احراز صلاحیت نشده، مهلتی برای اعتراض ندارند

ساعد نیوز: سخنگوی شورای نگهبان گفت: در انتخابات ریاست‌جمهوری ما چیزی به نام رد صلاحیت نداریم در نتیجه قانون فرصتی را برای اعلام شکایت به نتایج صلاحیت‌ها در نظر نگرفته است.

داوطلبان احراز صلاحیت نشده، مهلتی برای اعتراض ندارند

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از مهر، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با خبر ۲۱ سیما در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شورای نگهبان در این دوره از انتخابات روش متفاوتی را پیش گرفت؟ گفت: شاید ما در این دوره از جهت روش تفاوتی با ادوار گذشته نداشتیم اما در این دوره مصوبه ای بود که در شورای نگهبان به تصویب رسید و به وزارت کشور برای شرایط ثبت نام کنندگان ابلاغ شد.

کدخدایی گفت: شورای نگهبان از بین مراجعین وزارت کشور، حدود ۴۰ نفر را که مدارکشان کامل بود، مورد بحث و بررسی قرار داد.

کدخدایی گفت: پرونده افراد به دقت مورد بررسی قرار گرفت و ارزیابی مستندات پرونده ها، ساعت ها وقت ما را می گرفت. بحث برخی داوطلبان یکی دو نوبت در جلسه شورای نگهبان تکرار شد، به همین دلیل مجبور شدیم که از ۱۰ روز مهلت قانونی خود استفاده کنیم.

وی افزود: ما برای ریاست جمهوری باید اصل ۱۱۵ قانون اساسی را ملاک قرار بدهیم. ۴ شرطی که همیشه محل بحث بود و در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری هم تاکید شده بودریال رجل سیاسی-مذهبی و مدیر و مدبر بودن، بود. از این جهت ما سوابق افراد را بررسی کردیم. برنامه های برخی افراد که ارسال کرده بودند را مورد بررسی قرار دادیم. ۴ شرط رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبر بودن شاید بیشتر مورد دقت اعضای شورای نگهبان قرار گرفت.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری و بررسی صلاحیت ها، چیزی به عنوان رد صلاحیت نداریم گفت: در قانون هم مهلتی برای اعتراض و شکایت نسبت به این روند در نظر نگرفته ایم.

منبع

داوطلبان احراز صلاحیت نشده، مهلتی برای اعتراض ندارند
saednews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا