مجله زندگی

شیرخشک سهمیه‌بندی شد

شیرخشک سهمیه‌بندی شد

ساعد نیوز: فروش برخی انواع شیرخشک سهمیه‌بندی شد. رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد با اعلام این خبر گفت: تولید برخی انواع شیرخشک متوقف شده است و احتمال دارد تا دو ماه دیگر ذخایر برخی انواع شیرخشک کودکان تمام شود.

شیرخشک سهمیه‌بندی شد

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از تجارت نیوز، چالش های تنظیم بازار و مشکلات تخصیص ارز به بازار شیرخشک رسید.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد گفت: حدود شش ماه است که ارز واردات به تولیدکنندگان شیرخشک تعلق نگرفته و باعث شده است تولید برخی انواع شیرخشک متوقف شود.

هانی تحویل زاده نسبت به کمبود جدی شیرخشک در بازار هشدار داد و گفت: میزان ذخایر و موجودی انبار شیرخشک نگران کننده است و موجودی فعلی کارخانه ها تا دو ماه دیگر بیشتر کفاف نمی دهد و به همین دلیل فروش برخی برند ها فروش شیرخشک خود را سهمیه بندی کرده اند.

به گفته او، رایزنی های تولیدکنندگان با سازمان غذا و دارو بی نتیجه بوده است و برخی مواد اولیه تولیدکنندگان با تعرفه های بالای واردات مواجه شده است. به عنوان مثال تعرفه واردات اسلیم میلک ها در ردیف تعرفه شیر شتر قرار گرفته است!

در همین حال داروخانه داران با تایید گرفتاری های تامین برخی انواع شیرخشک در بازار می گویند که گاهی شهروندان ناچار هستند برای تامین شیرخشک مورد نیاز شیرخواران خود از یک نقطه شهر به نقطه ای دیگر بروند.

یک داروخانه دار در امیرآباد تهران درباره سهمیه بندی شیرخشک کودکان هم گفت: شیر خشک آنتی کولیک یا شیرخشک هایی که برای رفلاکس نوزادان است، سهمیه بندی و تهیه این شیرخشک برای تامین کنندگان و مصرف کنندگان دشوار شده است.

منبع

شیرخشک سهمیه‌بندی شد
saednews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا