طرز تهیه فاین رولت یا رولت سرد - پورتال جامع شامل مطالب اجتماعی، سرگرمی، علمی، سلامت، روانشناسی، ویدیو، اخبار و بسیاری از مطالب روز دیگر جهان
مجله زندگی

طرز تهیه فاین رولت یا رولت سرد

طرز تهیه فاین رولت یا رولت سرد

فینگر فود یا غذای انگشتی یا غذای مینیاتوری بیشتر به عنوان پیش غذا یا اردور سرو میشوند. خوبی غذاهای لقمه ای این است که برای هر ذائقه ای خوشاینده و نیازی به سرو در بشقاب ندارد.

طرز تهیه فاین رولت یا رولت سرد

رولت غذایی از جمله غذاهای مناسب برای مهمانی های رسمی است. این رولت ها را با توجه به محتویات داخل شان، در طعم و مزه های مختلف درست می کنند.

برای تهیه این فینگر فود در اولین مرحله باید تخم مرغ ها را داخل یک ظرف بشکنید و هم بزنید تا رنگ کرمی بگیرند. سپس مقداری شیر، آرد، نمک، فلفل، روغن و کمی زردچوبه یا زعفران و مقداری آویشن به تخم مرغ ها اضافه کرده و مجددا آنها را هم بزنید.

پس از آن دو عدد تره یا پیازچه خیلی ریز خرد کرده و داخل محتویات بریزید و هم بزنید. این کار باعث می شود وقتی که فاین رولت های خود را برش می دهید ظاهر جذاب تری داشته باشند.وقتی که همه این مواد را با یکدیگر به خوبی مخلوط کردید باید به حدی آنها را هم بزنید که مثل شیر موز یا ماست زده شده باشد. در صورتی که سفت تر بود کمی شیر به محتویات اضافه کنید و اگر خیلی شل بود آرد آن را بیشتر کنید تا به قوام مناسب برسد.کف ماهیتابه مستطیلی که انتخاب کرده اید مقداری چرب کنید ولی آنقدر روغن کم باشد که ته ظرف شناور نشود و فقط ظرف شما چرب باشد. سپس ظرف مورد نظر را روی شعله گاز بگذارید تا گرم بشود.

پس از آن باید یک ملاقه از این مواد را داخل ماهیتابه خود بریزید و سرخ کنید. محتویاتی که اشاره شد تقریباً 5 عدد کرپ به شما می دهد و باید آنها را به حدی سرخ کنید که طلایی شوند و بتوانید آنها را بلند کنید. در صورتی که زیاد از حد سرخ شوند خشک می شوند و نمی توانید رولت های خود را بپیچید و خورد می شوند. پس بهتر است حالت نرم داشته باشند.برای تهیه مواد داخل این فاین رولت باید مواد داخل آن را با هم ترکیب کنید. به این صورت که خیارشورها به صورت ریز و نگینی خرد شوند و هویج ها را هم رنده کنید. سپس سیب زمینی که له شده را به اندازه 2 قاشق غذاخوری به همراه نمک و فلفل و سس مایونز به این محتویات اضافه کنید و هم بزنید. سس نباید خیلی هم زده شود چون باید محتویات شما شل نباشد و قوام مناسب داشته باشد.به منظور پیچیدن فاین رولت باید کره ای که از قبل آماده کرده اید را در یک سطح مناسب قرار دهید و مقداری سس مایونز روی آن بمالید و بعد کالباس را روی آن قرار دهید و مجدداً کمی سس مایونز بزنید.

بعد موادی که برای داخل فاین رولت آماده کرده اید به اندازه دو قاشق غذاخوری روی سطح کالباس پخش کنید. ولی نباید بیش از حد بزنید تا رولت به راحتی پیچیده شود و محتویات آن از بغل کرپ بیرون نزند.پس از آن باید کرپ ها را به خوبی رول کنید تا وقتی که برش میزنید از یکدیگر باز نشود و درون یک نایلون گذاشته و به مدت 4 ساعت داخل یخچال نگهداری کنید.سپس آنها را با ضخامت های دلخواه برش بزنید.حالا فینگر فود رولتی شما آماده است و می توانید در کنار خانواده و عزیزانتان و همچنین مهمانان آن را میل کنید و لذت ببرید.در صورتی که بخواهید این غذا را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید برای تغییر مقدار مواد اولیه به نسبت بین مواد توجه کنید تا تاثیری در طعم و ظاهر غذا نداشته باشد.

منبع

طرز تهیه فاین رولت یا رولت سرد
saednews.com

دکمه بازگشت به بالا