مجله

همه چیز درباره سیم کارت و تلفن همراه در کانادا

همه چیز درباره سیم کارت و تلفن همراه در کانادا

همه چیز درباره‌ی سیم کارت و تلفن همراه در کانادا را اینجا بخوانید ! سیم کارت اعتباری یا قراردادی ، اپراتورهای تلفن همراه در کانادا ، مراحل اعتبارسازی در کانادا و…

همه چیز درباره سیم کارت و تلفن همراه در کانادا

فهرست مطالب

تصمیم خود را برای تحصیل در کانادا گرفته اید؛ پس از مشاوره با اپلای استار تمام نکات را رعایت کرده اید و چمدان هایتان را هم بسته اید و داخل هواپیما هستید. تا چند ساعت دیگر پای خود را روی خاک کانادا می گذارید. اولین کاری که می کنید چه خواهد بود؟ مسلما می خواهید مادر و پدر خود را از نگرانی در بیاورید و با تماس تلفنی هرچند کوتاهی خبر رسیدن خود به آرزوهایتان را بدهید! بعد از آن می خواهید مسیر رسیدن به هتل یا آپارتمان خود را از روی Google Maps پیدا کنید و شاید اگر خیلی بدجنسی به خرج دهید دلتان بخواهد عکسی از خود را که در فرودگاه بین‌المللی پیرسون تورنتو گرفته اید در اینستاگرام پست کنید تا دوستان خود را بیش از پیش به حسادت وا دارید!

مهم نیست کدام یک از این کارها در اولویت شما قرار دارند؛حتما می دانید که برای انجام تک تک آنها به تلفن همراه هوشمند نیاز خواهید داشت. در کانادا خبری از همراه اول و سایر اپراتورهای ایرانی نیست؛ بلکه باید با مهم ترین و بهترین اپراتورهای تلفن همراه کانادا آشنا شوید تا تمام نگرانی ها را از خود دور کنید. اگر شما هم این پرسش را در ذهن دارید که “چطور می توان در کانادا سیم کارت تلفن همراه خرید؟” تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اپراتورهای تلفن همراه در کانادا در سطوح مختلفی وجود دارند. برخی از آنها قدمت و اعتبار بسیار بالایی دارند و برخی دیگر هم شرکت های تازه تاسیس ولی با ابتکار بالا هستند. اما لازم نیست سردرگم شوید و استرس بگیرید! ما در اپلای استار این راهنما را برای شما تهیه کرده ایم تا با خیال راحت حق انتخاب داشته باشید و دستتان باز باشد. نکته ای که باید بدان توجه داشته باشید این است که در کانادا هیچ پلنی وجود ندارد که برای همه بهترین فون پلن (phone plan) باشد؛ شما با توجه به شرایط و سلیقه خود پلن مورد نظر را انتخاب می کنید.

موافق هستید همین ابتدا یک چیز را در گوشی به شما بگوییم؟ بسیار خب: کانادا یکی از گران ترین پلن های تلفن همراه در جهان را دارد! مخصوصا در زمینه دیتا. بنابراین اگر می خواهید مسابقه فوتبال یا بسکتبال را در جدیدترن آیفون خود تماشا کنید باید حسابی خود را آماده پرداخت هزینه های بالا کرده باشید که البته به عنوان یک دانشجو هرگز دلتان نمی خواهد این اتفاق بیفتد! از سوی دیگر، هزینه پلن ها بیشتر بسته به اینکه چه نوع سرویسی دریافت می کنید متغیر خواهد بود. اگر صرفا می خواهید تماس ساده برقرار کنید و پیام های متنی بفرستید گزینه های ارزان هم وجود دارند.

اما و هزار اما! عصر، عصر اینترنت است و همه ی ما تلفن هوشمند داریم و دلمان می خواهد از ویژگی های آن استفاده کنیم. بنابراین مصرف دیتا بالا می رود و همین باعث افزایش هزینه پلن تلفن همراه شما در کانادا خواهد شد. طبق گزارش نظارت بر ارتباطات کانادا در سال 2018 هزینه پلن تلفن همراه با حجم 5 گیگابایت دیتا بین 48 تا 99 دلار در ماه بوده است. این آمار دو سال پیش است و این روزها دیتای به مراتب بیشتری از 5 گیکابایت مصرف می شود.

یکی از اولین نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که آیا می خواهید سیم کارت با گوشی بخرید یا بدون پلن گوشی دار؟ BYO (Bring Your Own device) پلنی است که همانطور که از نامش بر می آید طبق آن گوشی از شماست و سیم کارت از اپراتور. بسیاری از تازه واردان کانادا گزینه ای جز BYO ندارند چرا که خرید تلفن همراه در کانادا تنها پس از چک کردن اعتبار شما امکان پذیر است و طبیعتا شما به عنوان فردی که تازه از هواپیما پیاده شده است نه سابقه مالی در کانادا دارید و نه حتی کارت اعتباری. در واقع BYO به بیان ساده این است که شما تلفن همراه خود را از قبل خریده اید (و احتمالا همان تلفنی است که الان دارید این مقاله را در اپلای استار با آن مطالعه می کنید!) و سپس از اپراتور سیم کارت می خرید.

پلن BYO معمولا ارزان تر از خرید سیم کارت همراه با گوشی است آن هم به این دلیل که وقتی از اپراتور گوشی می خرید آنها هزینه بالایی را همان اول یا طی اقساط از شما می گیرند. بنابراین خیالتان راحت باشد چرا که با همان تلفن سابق خود می توانید در کانادا سیم کارت بخرید اما در عین حال باید به چند نکته توجه داشته باشید: تلفن همراه شما باید قفل نشده باشد؛ تلفن همراه قفل نشده تلفنی است که محدود به سیم کارت خاصی نیست و بنابراین با هر اپراتوری در داخل کانادا می تواند کار کند. نکته دوم اینکه تلفن همراه شما باید با شبکه های موبایل کانادا منجمله فرکانس های موبایل این شبکه ها سازگار باشد. می توانید در مشخصات تلفن همراه خود دریابید که آیا در کانادا هم کار خواهد کرد یا خیر.

پلن های تلفن همراه در کانادا یا prepaid هستند یا قراردادی/ با پرداخت ماهانه. برای اینکه تصور بهتری از پلن prepaid داشته باشید می توانید سیم کارت اعتباری در اپراتورهای تلفن همراه ایران را در نظر بگیرید که با پرداخت مبلغی سیم کارت خود را برای مدت معینی شارژ می کنید. بنابراین پلن prepaid یا از قبل پرداخت شده یعنی اینکه شما پول سرویس دریافتی از اپراتور را از قبل پرداخت می کنید. اگر تک تک دقایق، پیام های متنی یا دیتا را مصرف کنید (یا طبق اصطلاح ایرانی شارژتان تمام شود) باید دوباره پول بپردازید تا بتوانید از اینترنت استفاده کنید یا تماس برقرار کنید و پیام بفرستید.

اما پلن ماهانه یا قراردادی پلنی است که به شما اجازه می دهد انتهای یک دوره مشخص که معمولا اول هر ماه است هزینه دیتای مصرفی خود را بپردازید؛ در این پلن، اگر از میزان دیتا تجاوز کنید اپراتور مانع شما نمی شود اما هزینه مازاد از شما مطالبه می کند. این هزینه ها گاهی سرسام آور هم می شود و به ازای هر 100 گیگابایت اضافی 10 دلار باید بپردازید. اپراتورها برای دادن پلن قراردادی/ماهانه اعتبار شما را بررسی می کنند و در اینجا هم شما به عنوان تازه وارد شانس زیادی ندارید.

حالا که با کلیات امر آشنا شدید، نوبت به انتخاب اپراتور یا به عبارتی ارائه دهنده خدمات تلفن همراه در کانادا می رسد. همانطور که قبلا اشاره شد، در اینجا با انواع گزینه ها مواجهید و ممکن است در انتخاب به سردرگمی برسید؛ چرا که در کانادا 9 شرکت اپراتور تلفن همراه در کانادا مشغول فعالیت هستند ولی همه ی آنها تحت مدیریت سه ابرشرکت والد قرار دارند. این سه ابرشرکت اصلی عبارت اند از: Rogers، Telus و Bell. شرکت های کوچک تر و تازه نفس تری هم هستند که از آن میان می توان به Fido، Virgin، Koodo و Public Mobile اشاره کرد و همانطور که بیان شد اینها هم تحت مدیریت آن سه ابرشرکت اصلی قرار دارند.

حتما این پرسش برای شما ایجاد شده که چرا این همه گرانی برای خدمت ساده ای مثل تلفن همراه؟ در پاسخ باید گفت که سه ابرشرکت مزبور بازار تلفن همراه کانادا را در قبضه دارند و سطح رقابت آنها با یکدیگر به اندازه ای نیست که قیمت ها را به سطح قیمت های سایر نقاط جهان برساند. همچنین، کانادا مقررات سختگیرانه ای را در رابطه با ورود شرکت های خارجی در بازار تلفن همراه دارد و این به نوبه خود باعث تثبیت موقعیت سه ابرشرکت اصلی تان همراه در کانادا می شود.

نکته دیگری که باید در رابطه با این سه غول تلفن همراه کانادا توجه داشت این است که آنها تقریبا تمام کانادا را پوشش دهی می کنند. همانطور که حتما می دانید کانادا کشور بسیار پهناوری است؛ بنابراین اگر در نقطه ای روستایی یا دور از شهرهای اصلی زندگی می کنید حتما باید قبل از خرید پلن تلفن همراه از پوش دهی آن ناحیه مطمئن شوید. شبکه موبایل Telus و Bell در واقع شبکه یکسانی است  و بدین ترتیب مانند Rogers می تواند نقاط روستایی را هم پوشش دهد. اما باز هم اگر در نقطه روستایی زندگی می کنید قبل از خرید از هر یک از این شرکت ها از پوشش دهی آن نقطه مطمئن شوید. در برخی از استان های کانادا نظیر کبک، ساسکاچوان، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و امناریو اپراتورهای دیگری هم هستند که آپشن هایی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند.

نقاط قوت Rogers، Telus و Bell

سرعت بالا در ماه: 10، 20 یا 50 گیکابایت؛

امکان استفاده از دیتا، البته با سرعت کمتر، بعد از تمام شدن حجم مزبور؛

امکان خرید چندین خط برای کل اعظای خانواده؛

هر دو شرکت Telusو Bell به ازای خرید هر خط اضافی 10 دلار تخفیف می دهد.

نقاط ضعف Rogers، Telus و Bell

هر سه ابرشرکت دارای آپشن BYO هستند؛

باید تلفن جدید بخرید؛

هر سه ابرشرکت پلن های اعتباری یا prepaid دارند؛ در این پلن در ازای پرداخت مبلغ زیاد ارزش زیادی دریافت نمی کنید.

در کانادا بسیاری از اپراتورهای تلفن همراه مزایایی را هم برای مشترکین خود تدارک دیده اند؛ برای نمونه می توان به Fido اشاره کرد که سیستم پاداش برای مشتریان خود دارد و مثلا به آنها دیتای اضافه می دهد. همچنین، بسیاری از اپراتورها به منظور رفاه حال مشترکین خود، این امکان را برای انها فراهم کرده اند تا آنها بتوانند قبض تلفن همراه خود را به صورت خودکار یا با استفاده از اینترنت بانک بپردازند. برای این کار به حساب بانکی نیاز خواهید داشت. حالا که صحبت از امور  بانکی شد، بیایید کمی درباره تاریخجه اعتبار یا credit history و اعتبارسازی در کانادا صحبت کنیم چون همانطور که گفتیم شما به عنوان تازه وارد هیچگونه توانایی مالی و حساب بانکی در کانادا ندارید. از طرف دیگر، اپراتورها برای ارائه خدمات به شما اعتبار شما را بررسی کرده و می سنجند. حتما بی صبرانه می خواهید بدانید که آیا در کانادا اپراتور تلفن همراهی پیدا می شود که اعتبار تازه واردان را تایید کند؟ پاسخ این سوال مثبت است. شرکت های Virgin ، Fido و Koodo از جمله شرکت هایی هستند که رقابتی ترن پلن ها را ارائه می کنند.

این هر سه شرکت اعتبار شما را بررسی می کنند اما شما را ترغیب به تکمیل فرایند credit check می کنند. حتی آنگونه که برخی از کارگزاران این شرکت گفته اند برخی از این شرکت ها با مهاجران خیلی کنار می آیند (البته کل سیستم کانادا طوری است که با مهاجران در همه حال کنار می آید!).

اما اعتبار (credit) یا کارت اعتباری چیست؟ به بیان ساده، کارت اعتباری موقعیت شما را در پس دادن پول قرض گرفته شده می سنجد. شما با باز کردن حساب اعتباری و دریافت کارت اعتباری پول قرض می گیرید و خرید می کنید. شما باید این پول را تا آخر ماه پس دهید. هر چقدر که با کارت اعتباری تان خرید کنید و بلافاصله پول آن را پس دهید نمره اعتبار یا credit score شما افزایش پیدا می کند و بانک ها و شرکت ها برای اعطای وام و خدمات به شما جهت خرید/اجاره مسکن در کانادا یا خرید خودرو در کانادا یا در اینجا به مناسب موضوع مقاله، خرید سیم کارت تلفن همراه در کانادا، نرمی بیشتری به خرج می دهند. شما به عنوان تازه وارد باید هر چه سریعتر اعتبار بسازید.

هنگام خرید پلن تلفن همراه در کانادا بد نیست این پرسش ها را از اپراتورها بپرسید:

نحوه غیر فعال کردن رومینگ همراه اول

نحوه غیر فعال کردن رومینگ همراه اول را از این سایت دریافت کنید.

نحوه غیر فعال کردن رومینگ همراه اول

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

نحوه غیر فعال کردن رومینگ همراه اول را از این سایت دریافت کنید.

رومینگ همراه اول: روش‌های فعالسازی و غیرفعالسازی رومینگ اپراتور همراه اول – خدمات مکالمه پیامک و دیتا از رومینگ بین‌المللی – کدهای دستوری رومینگ همراه

۰۶ مرداد ۱۴۰۰تیم محتوای ایساج2 نظر4 دقیقه18,444 بازدید

صفحه اصلی  »  دسته‌بندی نشده   »   رومینگ همراه اول: روش‌های فعالسازی و غیرفعالسازی رومینگ اپراتور همراه اول

یکی از معضلاتی که ممکن است در سفرهای خارجی با آن مواجه شوید رومینگ تلفن همراه است. وقتی از کشور خارج شوید از پوشش آنتن‌دهی اپراتور خود خارج شده و دیگر نمی‌توانید تماس بگیرید یا از اینترنت استفاده کنید. خوشبختانه برای حل این مساله راه حل‌های خوبی وجود دارد. در این مطلب تصمیم داریم در مورد رومینگ اپراتور همراه اول صحبت کنیم. مشترکین اعتباری و دائمی همراه اول می‌توانند در سفرهای خارجی خود از خدمات رومینگ همراه اول استفاده کنند. به این ترتیب تلفن آنها در کشورهای مورد توافق این اپراتور نیز فعال خواهد ماند و می‌توانند برای ارسال پیامک، برقراری تماس و یا استفاده از اینترنت از سیم‌کارت همراه اول خود استفاده کنند. اما اگر نمی‌دانید چطور باید این کار را انجام دهید با ما همراه باشید تا روش‌های فعالسازی و غیر فعالسازی رومینگ همراه اول و در نهایت را بیاموزید.

زمانی که به یک کشور خارجی سفر می‌کنید از پوشش خط همراه اول خارج می‌شوید. به این ترتیب برای برقرار تماس و یا ارسال پیامک و استفاده از اینترنت باید راه چاره‌ای بیندیشید. اپراتور همراه اول با ارائه‌ی خدمات رومینگ امکان استفاده از سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری را در کشورهای خارجی نیز فراهم ساخته است. برای فعالسازی یا غیرفعالسازی رومینگ اپراتور همراه چند روش مختلف وجود دارد که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد. لازم به ذکر است این روش‌ها برای هر دو سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری مشترک است. با فعالسازی سرویس رومینگ از سیم‌کارت‌های دائمی می‌توان در 112 کشور دنیا و هر 5 قاره استفاده کرد. این امکان برای سیم‌کارت‌های اعتباری در حال حاضر محدود به 56 کشور است.

یکی از روش‌های فعالسازی رومینگ سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی همراه اول شماره‌گیری کد دستوری *10*29# است. با شماره‌گیری این کد دستوری پیامی روی تلفن همراه شما نمایش داده خواهد شد که شامل گزینه‌های فعال‍سازی و غیرفعالسازی است. با انتخاب گزینه‌ی فعالسازی، رومینگ سیمکارت شما فعال خواهد شد.

کد دستوری دیگر برای فعال کردن رومینگ اپراتور همراه #6*1* است. با شماره‌گیری این کد دستوری نیز مانند مورد قبلی می‌توانید گزینه‌ی مربوط به فعالسازی را انتخاب کنید.

از دیگر راه‌های فعالسازی رومینگ اپراتور همراه اول ارسال عدد 29 به سرشماره‌ی پیامکی 10 است.

با فعال سازی رومینگ همراه اول می‌توان از سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی این اپرانور برای مکالمه، دیتا و ارسال پیامک در خارج از محدوده‌ی جغرافیایی تحت پوشش شبکه‌ی اپراتور مبدا، استفاده کرد. برای تماس با خطوط تلفن همراه یا تلفن ثابت در ایران تنها کافی است از کد 0098 پیش از شماره‌ها استفاده کرد. برای مثال:

در صورت فعال سازی رومینگ همراه اول، هزینه‌ی تماس با کشورهای دیگر مطابق با تعرفه‌ی بین‌الملل کشور میزبان محاسبه می‌شود. برای اطلاع از تعرفه‌ی مکالمات رومینگ نیز می‌توانید یکی از روش‌های زیر را بکار ببرید:

پیامک کردن نام یا کد کشور مورد نظر بدون صفر به سرشماره‌ی 8070

مراجعه به سایت همراه اول و مشاهده‌ی منوی رومینگ و مکالمات بین‌الملل

لازم به ذکر است دریافت پیامک در حالت فعال بودن رومینگ اپراتور همراه برای فرد هزینه‌ای به همراه نخواهد داشت و رایگان است.

در پایان سفرهای خارجی خود می‌توانید از چند طریق سرویس رومینگ برای اپراتور همراه را غیر فعال کنید. این روش‌ها به شرح زیر است:

با استفاده از هر کدام از این روش‌ها می‌توانید رومینگ سیم‌کارت همراه اول خود را غیرفعال کنید. با این حال باید به خاطر داشته باشید که اگر این کار را در خارج از ایران انجام دهید امکان فعالسازی مجدد رومینگ برای شما وجود نخواهد داشت.

امیدواریم این مطلب هم حسابی به کارتان آمده باشد. به زودی با پایان یافتن کرونا فرصت داریم که از زمان خودمان برای سفر به کشورهای اطرافمان استفاده کنیم. شاید با خواندن این جمله کمی لبخند بزنید و بگویید سفر خارجی بعد از بحران کرونا و مشکلات مالی پس از آن به این راحتی ممکن نباشد! اما فکر میکنم این پاندمی به همه ما ثابت کرد که زندگی خیلی راحت می‌تونه همه ماهارو فیتیله پیچ کنه و از بین ببره! امیدوارم هممون بزودی برای سفر خارجی قریب الوقوع، دغدغه‌ی رومینگ سیم کارت‌های خودمان را داشته باشیم 🙂

ما در مطلب کامل‌تری کد دستوری همراه اول را به طور کامل نوشتیم. اگر نیاز هست که کدهای کاربردی دیگر اپراتور همراه اول را داشته باشید سری به این مطلب هم بزنید.

منبع مطلب : esaj.ir

با توجه به افزایش نگرانی‎ ها درباره هزینه‌ های فعال بودن رومینگ در داخل کشور، می‎ توانید با روش‌ های ذکر شده در این خبر، رومینگ سیم کارت همراه اول خود را غیرفعال کنید.

۱۶:۳۳ – ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ۷۴۷۸۲۰۵

فضای مجازی دنیای ارتباطات نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

چگونه رومینگ همراه اول را غیرفعال کنیم؟

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، فعال بودن یا نبودن رومینگ‎های بین الملل مدتی است مجدداً بر سر زبان‎ها افتاده و افزایش بی دلیل هزینه‎های تلفن همراه، مشترکین اپراتورهای مختلف را دچار نگرانی کرده است. به همین منظور با وجود اینکه قبلا توسط اپراتورها و مسئولین مربوطه در حوزه ارتباطات اعلام شده بود فعال بودن رومینگ در داخل کشور هیچ هزینه‎ای برای مشترکین ندارد، برای اطمینان خاطر بیشتر، در این خبر به نحوه غیرفعالسازی رومینگ بین الملل همراه اول می‌پردازیم.

مشترکین می‎توانند برای فعالسازی یا غیرفعالسازی رومینگ همراه اول به سه روش زیر اقدام کنند:

شماره گیری کد دستوری: ستاره ۱۰ ستاره ۲۹ مربع *۱۰*۲۹#

ارسال پیامک ۲۹ به سرشماره پیامکی ۱۰

شماره گیری کد دستوری: ستاره یک ستاره شش مربع *۱*۶#

همچنین لازم است بدانید در مواقع استفاده از رومینگ همراه اول نیز روش شماره‌گیری تلفن ثابت و همراه باید به صورت زیر ‎باشد:

موبایل ******** ۰۰۹۸۹۱

شماره ثابت (تهران) ******** ۰۰۹۸۲۱

بیشتر بخوانید

تعرفه‌های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکان محاسبه می‌شود

انتهای پیام/

باشگاه خبرنگاران جوان فضای مجازی دنیای ارتباطات

برچسب ها:

رومینگ بین الملل ، اپراتور تلفن همراه ، اپراتور همراه اول

اخبار مرتبط

چرا اپراتور‌های ایرانی چند ملیتی نمی‌شوند؟/ رایزنی‌های سیاسی لازمه اصلی چندملیتی شدن اپراتورهای ایرانی

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران:

تعرفه‌های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکان محاسبه می‌شود

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مطرح کرد:

رومینگ بین‌الملل در داخل کشور هزینه اضافی به مشترک تحمیل نمی‌کند

فعال بودن سرویس رومینگ بین‌الملل، در داخل کشور هزینه‌ای برای مشترکان ایرانسل ندارد

اخبار پیشنهادی

توضیحات دفتر آیت الله مکارم شیرازی درباره یک شایعه

شخص نامبرده از فرزندان یا نوادگان آیت الله مکارم شیرازی نیست

علل و راه‌های درمان بیماری پسوریازیس

حادثه در شهربازی هند با ۱۶ مصدوم + فیلم

پیام‌های خوانده‌نشده واتساپ فیلتر می‌شوند

توضیحات دفتر آیت الله مکارم شیرازی درباره یک شایعه

شخص نامبرده از فرزندان یا نوادگان آیت الله مکارم شیرازی نیست

علل و راه‌های درمان بیماری پسوریازیس

حادثه در شهربازی هند با ۱۶ مصدوم + فیلم

پیام‌های خوانده‌نشده واتساپ فیلتر می‌شوند

درخشش گل‌های آفتابگردان در استان گلستان

فرمانده کل فراجا:

امنیت کامل در مرزها برقرار است

شهادت فروشی، یک شغل در مقابل دادگاه‌ها!

گمرک اعلام کرد؛

ممنوعیت رجیستری گوشی تلفن همراه در ایام اربعین

درخشش گل‌های آفتابگردان در استان گلستان

فرمانده کل فراجا:

امنیت کامل در مرزها برقرار است

شهادت فروشی، یک شغل در مقابل دادگاه‌ها!

گمرک اعلام کرد؛

ممنوعیت رجیستری گوشی تلفن همراه در ایام اربعین

تبادل نظر نظرات کاربران انتشار یافته: ۵ در انتظار بررسی: ۰ ناشناس ۰۳:۳۷ ۲۴ تير ۱۴۰۱

من رومینو رو نمیتونم غیر فعال کنم میگه جای دیگه وصله چکار کنم

۰ ۰ پاسخ دادن

منبع مطلب : www.yjc.news

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

اپراتورها:
فعال کردن رومینگ بین‌الملل در داخل هزینه‌ای برای مشترکین تلفن همراه ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا