مجله زندگی

کاربردهای درگاه پرداخت

کاربردهای درگاه پرداخت

برای کدام موارد از درگاه پرداخت استفاده می کنند ؟ آیا از کاربردهای درگاه پرداخت اینترنتی اطلاع دارید ؟

کاربردهای درگاه پرداخت

برای کدام موارد از درگاه پرداخت استفاده می کنند ؟ آیا از کاربردهای درگاه پرداخت اینترنتی اطلاع دارید ؟

کاربردهای درگاه پرداخت

همانطور که از عنوان این مطلب برمی آید می خواهیم از کاربردهای درگاه پرداخت اینترنتی و موارد و جایگاه های استفاده از درگاه پرداخت صحبت کنیم. امروزه با توجه به گسترش زیر ساخت های مجازی و گره خوردن زندگی مردم با اینترنت شاهد افزایش فروش کالا و خدمات در فضای مجازی هستیم. یکی از دغدغه های سرویس دهندگان در بستر اینترنت استفاده از روش های امن دریافت وجه از مشتریان می باشد و از طرف دیگر پرداخت کنندگان نیز از خدمات مراکزی استفاده می کنند که امنیت اطلاعات بانکی را در زمان پرداخت به خطر نیندازند. از اینرو ست که می توانیم بگوئیم استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی امن ترین روشی است که ارائه دهندگان خدمات و کالا و سرویس گیرندگان در اینترنت می توانند برای پرداخت انتخاب کنند. حالا بعد از اینکه استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی را به عنوان امن ترین راهکار برای پرداخت وجه در کسب و کارهای آنلاین انتخاب کردیم ببینیم از این روش در کدام کسب و کارها می توانیم استفاده کنیم.

کاربردهای درگاه پرداخت

فروشگاه های اینترنتی

اکثر افراد با این نوع کسب و کارها آشنا هستند. این قبیل مشاغل وب سایت هائی هستند که محصولات مختلف را به عموم مردم عرضه می کنند. برخی از این وب سایت ها به صورت تخصصی فعالیت می کنند و صرفا یک دسته کالا یا خدمات خاص به مخاطبین ارائه میکنند اما برخی دیگر مانند یک سوپر مارکت عمل می کنند و انواع کالا یا خدمات را عرضه می کنند. مشتریان بعد از انتخاب کالا یا خدمات برای تسویه مبلغ به سوی درگاه پرداخت اینترنتی که در سایت مورد نظر تعبیه شده ارجاع داده می شوند.

صندوق های فروشگاهی

اکثر فروشگاه ها برای ثبت خرید ها و ارائه فاکتور به مشتریان از دستگاه هائی استفاده می کنند که به صندوق های فروشگاهی شهرت دارند. چندی است که این دستگاهها برای بالا رفتن سرعت راه اندازی مشتری به پایانه های پرداخت فروشگاهی ( POS ) نیز متصل شده اند به این معنی که بعد از ثبت کلیه خرید ها مبلغ نهائی به صورت اتوماتیک به دستگاه پوز منتقل شده و مشتری با کشیدن کارت و ورود رمز می تواند به راحتی پرداخت انجام دهد ولی برای رهائی از دردسرهای دستگاه کارتخوان سیزپی روشی را ارائه کرده است که بعد از ثبت نهائی لینکی برای مشتری پیامک شده و مشتری علاوه بر اینکه می تواند سابقه خرید خود را داشته باشد به راحتی پرداخت را انجام می دهد.

نرم افزارهای ثبت سفارش

حتما تجربه سفارش تلفنی را داشته اید، گوشی را بر می دارید هر آنچه نیاز دارید سفارش می دهید و تمام. ولی همه ما می دانیم تازه اول ماجرا است آیا پول نقد داریم ؟ آیا پیک تحویل دهنده همراه خود دستگاه کارتخوان دارد ؟ و آیا دستگاه کارتخوان در محل ما به درستی عمل خواهد کرد ؟ باز هم سیزپی با روشی جدید این مشکل را حل کرده به محض ثبت سفارش در سیستم سفارشگیری فروشنده پیامکی برای شما ارسال خواهد شد و فقط کافی است روی لینک پرداخت کلیک نمائید بقیه اش با سیزپی بعد از پرداخت موفق پیامی مبنی بر انجام موفقیت آمیز صورتحساب به فروشنده ارسال می گردد و اجناس خریداری شده به سوی شما گسیل می گردند.

نرم افزار های صندوق قرض الحسنه

هر کسب و کاری برای کنترل امور خود از نرم افزارها و سامانه های مختلفی استفاده می کند یکی از این کسب و کارها صندوق های قرض الحسنه و تعاونی های اعتباری می باشند. این مجموعه ها از نرم افزار صندوق قرض الحسنه و نرم افزار تعاونی اعتبار استفاده می کنند. از جمله سرویس های سیزپی که در راستای جذب منابع و وصول مطالبات در این موسسات مالی استفاده می شود درگاه پرداخت اینترنتی در سامانه اینترنت بانک و یا فاکتور آنلاین در سامانه وصول مطالبات و اطلاع رسانی سررسید اقساط می باشد. به این ترتیب که مشتریان صندوق قرض الحسنه با ورود به اینترنت بانک یا موبایل بانک صندوق قرض الحسنه می توانند از طریق درگاه پرداخت اینترنتی حساب خود نزد موسسه را با هر کارت بانکی که بخواهند شارژ کنند و یا از هر کارت بانکی که دارند اقساط خود را پرداخت نمایند.

منو های رستورانی

این روزها با انگیزه های مختلفی رستوران ها سعی می کنند از منوهای کاغذی فاصله بگیرند. یکی حفظ محیط زیست با استفاده کمتر از کاغذ و جلوگیری از قطع درختان و یکی دیگر حفظ سلامت عمومی جامعه و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا با ممانعت از دست به دست شدن منوهای کاغذی. سامانه های منو های دیجیتال علاوه بر نمایش منوی رستوران بر روی گوشی های هوشمند امکان ثبت سفارش و پرداخت را نیز فراهم کرده اند سیزپی نیز به عنوان حمایت از این تحول زیبا و دوست داشتنی با بسیاری از این سامانه های منوی دیجیتال همکاری نزدیک آغاز کرده و زیر ساخت های پرداخت اینترنتی خود را در اختیار آنها قرارداده است.

لینک های کمکی

منبع

کاربردهای درگاه پرداخت
www.khabareazad.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا