مجله زندگی

گیاهان مقاوم آپارتمانی را بشناسید !! (20 گل خانگی کم توقع)

گیاهان مقاوم آپارتمانی را بشناسید !! (20 گل خانگی کم توقع)

گیاهان خانگی برای ما مفیدند اما نگهداری از آنها زحمت دارد.اینجا با گیاهان مقاوم آپارتمانی که از نظر نور،آب و توجه کم توقع هستند آشنا میشویم

گیاهان مقاوم آپارتمانی را بشناسید !! (20 گل خانگی کم توقع)

گیاهان مقاوم آپارتمانی : گیاهان خانگی برای سلامت ما مفید هستند اما همچنین نگهداری از آنها زحمت دارد. بسیاری از گیاهان خانگی به آب دادن منظم، نور مناسب، هرس، مراقبت از خاک و دیگر وظایف و نگهداری ها نیاز دارد که شاید انجام آن برای یک فرد پرمشغله سخت باشد. اگرچه که می توانید طیف وسیعی از گیاهان مقاوم آپارتمانی را پیدا کنید که نگهداری از آنها راحت است و در سایزها، شکل ها، و رنگ های مختلف موجود هستند. این گیاهان می توانند نیازهایی مثل نور و آب را کمتر از دیگران داشته باشند.

بسم الله الرحمن الرحیم 

آشنایی با گیاهان مقاوم آپارتمانی

 

نخل بامبو برای رشد، مراقبت راحتی دارد و به پاکسازی هوای داخل خانه کمک می کند و به میزان حداقلی آب نیاز دارد. همچنین می تواند از ارتفاع تا سه و نیم متر و از پهنا تا ۱۵۰ سانتیمتر هم رشد کند. بنابراین می توانید آن را در داخل خانه نگهداری کنید. همچنین برای تصفیه هوا بسیار مناسب است. برای مراقبت از گیاه نخل بامبو از قوانین زیر پیروی کنید:

چگونه گیاهان خانگی انتخاب کنیم که نیاز به مراقبت زیاد ندارند.

گلهای کم توقع خانگی با نور و آب کم (۱)

ساکولنت ها در تمام انواع و شکل ها و رنگ ها وجود دارند. همچنین به آب کم نیاز دارند، آب را در برگ های خود ذخیره می کند. این گیاهان به نور خورشید نیاز دارند و هوای خشک را ترجیح می دهند.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم نوری

گلهای کم توقع خانگی با نور و آب کم (۲)

نخل دم اسبی آب را در برگ های ضخیم خود ذخیره می کند و مدل این گیاه به این گونه ای است که از پایه تا انتها، نازک می باشد. این گیاهان به آب زیاد نیاز ندارند و شکل عالی دارند.

گلهای آپارتمانی مقاوم به نور کم

گلهای کم توقع خانگی با نور و آب کم (۳)

بگونیاها به آب زیادی نیاز ندارند. در حقیقت ترجیح می دهند که اول خاک آنها خشک شود و بعد آب بخورند. این گیاهان شکوفه های زیادی می زنند و بوی خوشایندی دارند و معمولا به رنگ های صورتی یا قرمز دیده می شوند.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما

گلهای کم توقع خانگی با نور و آب کم (۴)

اشوریا یک سوکولنت یا گیاه گوشتی زیبا و کوچک است که می توانید آن را روی میز خود در محل کار یا خانه، میز ناهارخوری یا اتاق خواب قرار دهید. این گیاه رنگ های مختلفی دارد و می توانید برای دکوراسیون داخلی از آنها استفاده کنید. این گیاهان به آب زیادی نیاز ندارند و فقط باید نور خورشید به اندازه کافی به آنها برسد.

گلهای آپارتمانی مقاوم به گرما

گلهای کم توقع خانگی با نور و آب کم (۵)

آلوئه ورا یک گیاه اعجاب انگیز است و راحت رشد می کند و به میزان آب کمی نیاز دارد. همچنین برای وضعیت های پوستی مختلف مانند آفتاب سوختگی و خارش، التهاب و طیف وسیعی از وضعیت های جدی به کار می رود. اگر گیاه آلوئه ورا را در منزل داشته باشید، مجبور نیستید که دفعه بعد برای آفتاب سوختگی به داروخانه بروید.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما

گلهای کم توقع خانگی با نور و آب کم (۶)

سانسوریا یا گل شمشیری یا گیاه مار نگهداری بسیار راحتی دارد و به آب کمی نیاز دارد. همچنین می تواند هوای داخل خانه را بهبود ببخشد و آن را تمیز و تازه نگه دارد. آلودگی های محیطی توسط این گیاه از بین می رود.

گلهای آپارتمانی مقاوم و سایه دوست

گلهای کم توقع خانگی با نور و آب کم (۷)

این گیاهان برای پاکسازی هوا در محیط خانه و از بین بردن مواد آلوده کننده بسیار عالی هستند. این گیاهان از نواحی خنک بدون نور مستقیم و با رطوبت کافی لذت می برند. البته باید به مقدار کافی به آنها آب بدهید.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی

گلهای کم توقع خانگی با نور و آب کم (۸)

اسپاتی فیلوم ( یا گل لی لی صلح ) یک گیاه با گل سفید جذاب است و به پاکسازی هوا و تمیزی در اتاق نهارخوری کمک می کنند. همچنین به از بین بردن مواد آلوده در هوا کمک می کند. البته ممکن است که آلودگی را هم به محیط اضافه کند، بنابراین اگر به آن آلرژی دارید یا حساس هستید، دقت کنید.

گلهای آپارتمانی مقاوم و زیبا

گلهای کم توقع خانگی با نور و آب کم (۹)

گیاه فیلودندرون یک گیاه محبوب است و علت آن هم این است که در اتاق های تاریک دوام می آورد. حتی می توانید آن را از سبدهای گلدانی نیز آویزان کنید. نوع براسیل در رنگ های سبز و طلایی و نوع میکان با برگ های بنفس هم دیده می شوند.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به خشکی

گلهای کم توقع خانگی با نور و آب کم (۱۰)

این گیاه خانگی نباید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد. می توانید این گیاه  را در سبدهای آویز بکارید. این گیاهان همچنین رنگ هایی مثل سبز تیره، زرد و سبز، و سفید و سبز دارند.

گلهای آپارتمانی مقاوم سایه دوست

گیاهان مقاوم آپارتمانی (۱۱)

این گیاه به آب و نور خورشیدی نیاز ندارد، بنابراین مراقبت از آنها راحت است. همچنین ساقه های آن رو به بالاست و حالت قوسی شکل دارد. برگ های آن رنگ سبز عمیقی دارند.

گیاهان آپارتمانی مقاوم و سایه دوست

گیاهان مقاوم آپارتمانی (۱۲)

نخل شامادورا (پارلور) نیاز به نور زیادی ندارد و می توانید آن را در گوشه خانه بکارید. این گیاه از ارتفاع حدود ۱۲۰ سانتیمتر رشد می کنند. همچنین برگ های میخی دارند.

گلهای آپارتمانی مقاوم به سرما و گرما

گیاهان مقاوم آپارتمانی (۱۳)

این گیاه گرمسیری می تواند هم در انواع سبز و زرد و هم سفید و سبز دیده شود. این گیاه را می توانید در اتاق کم نور هم قرار دهید، البته که کمی نور غیر مستقیم برای آن مفید است.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به تاریکی

گیاهان مقاوم آپارتمانی (۱۴)

گیاهان عنکبوتی برای هر جایی از محیط خانه عالی هستند و به نور حداقلی و دمای متناسب و رطوبت نیاز دارند. می توانید این گیاه را در سبدهای گلدانی قرار دهید. این گیاهان رشد سریعی دارند و به توجه کم نیاز دارند و به پاکسازی هوا کمک می کنند.

گلهای مقاوم آپارتمانی

گیاهان مقاوم آپارتمانی (۱۵)

گیاه نعناع یک گیاه عالی است که در محیط خانه مورد استفاده قرار می گیرد و می توانید آن را در آشپزخانه نیز نگهداری کنید. هرزمان که به نعناع نیاز داشتید، می توانید سریعا از برگ آنها استفاده کرده و مثلا چای نعناع دم کنید. برای پرورش نعناع داخل خانه، باید آن را کنار یک پنجره روشن قرار دهید و هر زمان که خاک خشک شد، به آن آب دهید.

گیاهان آپارتمانی مقاوم و کم نور

گیاهان مقاوم آپارتمانی (۱۶)

گیاه مریم گلی را در یک اتاق آفتابگیر بگذارید. مریم گلی در برابر خشکی مقاوم است و برای داخل خانه مناسب است اما نور خورشید را به شدت دوست دارد. این گیاه نیاز به توجه بالایی ندارد. همچنین خواص درمانی زیادی دارد و برای کنار پنجره آشپزخانه مناسب است.

گلهای مقاوم آپارتمانی کدامند

گیاهان مقاوم آپارتمانی (۱۷)

این گیاهان برگ های میخی دارند و می توانید در انواع سایزها و رنگ ها از آنها خریداری کنید. همچنین سبز لیمویی، قرمز و رنگ های دیگر نیز برای این گیاه موجود است. این گیاهان نیاز به مراقبت زیادی ندارند و کم آب می خورند، فقط نیاز به یک نور معمولی دارند. دراسنا همچنین به تمیز نگهداشتن هوا و از بین بردن آلودگی ها کمک می کند.

گیاهان مقاوم آپارتمانی

گیاهان مقاوم آپارتمانی (۱۸)

این گیاه را می توانید در هر جایی از خانه قرار دهید. زیرا به نور کم نیاز دارند و تعداد دفعات مورد نیاز برای آب دادن به آن نیز کم است. فقط باید آن را در یک محیط نسبتا گرم (مثلا ۵۵ درجه فارنهایت یا ۱۲ درجه سلسیوس) قرار دهید. بنابراین در فصل زمستان حتما باید آن را به داخل خانه بیاورید. این گیاه زیبا در یک خانه گرم نیاز به مراقبت بالایی ندارد.

گل های مقاوم آپارتمانی

گیاهان مقاوم آپارتمانی (۱۹)

این گیاهان برای افرادی مناسب است که در منزل فضای زیادی ندارند، زیرا این گیاهان به گلدان و خاک نیاز ندارند. آنها فقط باید هر ده روز یک بار آب بخورند. بقیه زمان ها می توانید آن را در میز یا کتابخانه خود هم قرار دهید.

گیاهان مقاوم خانگی و آپارتمانی

گیاهان مقاوم آپارتمانی (۲۰)

این گیاه جذاب رنگ سبز عمیقی دارند. همچنین به نور غیر مستقیم و خانه گرم نیاز دارد. معمولا می توانید بیشتر اوقات نسبت به آنها بی تفاوت باشید. برگ های آنها نیز هوا را به خوبی تمیز می کنند.

گیاه مقاوم خانگی

گیاهان مقاوم آپارتمانی (۲۱)

منبع wikihow / ترجمه اختصاصی سایت دلبرانه 

بیشتر بخوانید : 

چگونه از گلهای آپارتمانی مراقبت کنیم؟ 

آبیاری گلدان در مسافرت | چطور از راه دور به گیاهان آب بدهیم ؟

تمیز کردن گل ها و گیاهان آپارتمانی + آموزش تصویری

چگونه تراریوم بسازیم ؟ ( آموزش تصویری گام به گام)

موارد مهم برای کاشت، نگهداری گل آلوئه ورا در آپارتمان

چگونه از گلهای آپارتمانی مراقبت کنیم؟

تکثیر آنتوریوم | چگونه از آنتوریوم را در خانه نگهداری و تکثیر کنیم؟؟ 

تراریوم یا باغ شیشه ای | چگونه درون بطری یا تنگ تراریوم بسازیم ؟

آموزش تکثیر و نگهداری کاکتوس | چگونه از کاکتوس در خانه نگهداری کنیم؟؟

چگونه از فیکوس بنجامین در خانه نگهداری کنیم ؟؟

چگونه از گل حساس (گل قهر و آشتی) در خانه نگهداری کنیم ؟؟

چگونه از گل کراسولا خرفه ای در خانه نگهداری کنیم ؟؟

کاشت فلفل در منزل | چگونه در خانه فلفل بکاریم و نگهداری کنیم ؟؟

کاشت زنجبیل در منزل | چگونه در خانه زنجبیل بکاریم و نگهداری کنیم ؟؟

جالب بود ممنون

نظر لطف شماست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

منبع

گیاهان مقاوم آپارتمانی را بشناسید !! (20 گل خانگی کم توقع)
delbaraneh.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا