مجله

آخرین خبر

آخرین خبر

دخترونه زنونه آخرین خبر، مطالب مورد علاقه دختران و خانم های ایران، موضوعات روز دخترونه و زنونه که به آن‌ها نیاز دارید

آخرین خبر

(۱۱:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۲۰

(۱۱:۱۳) ۱۴۰۱/۰۶/۲۰

(۱۰:۴۷) ۱۴۰۱/۰۶/۲۰

(۱۰:۲۱) ۱۴۰۱/۰۶/۲۰

(۰۹:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۲۰

(۰۹:۱۴) ۱۴۰۱/۰۶/۲۰

(۰۸:۲۹) ۱۴۰۱/۰۶/۲۰

(۰۰:۱۵) ۱۴۰۱/۰۶/۲۰

(۲۲:۵۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۲۲:۱۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۲۱:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۲۱:۱۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۲۰:۴۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۲۰:۱۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۹:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۹:۱۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۸:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۸:۱۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۷:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۷:۱۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۶:۴۶) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۶:۱۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۵:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۵:۰۸) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۴:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۴:۱۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۳:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۳:۱۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۲:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۲:۱۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۱:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۱:۱۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۰:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۱۰:۱۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۰۹:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۰۹:۲۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۰۸:۴۵) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۰۸:۲۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

(۲۲:۵۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

(۲۲:۰۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

(۲۱:۰۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

(۲۰:۰۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

(۱۹:۰۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

(۱۸:۰۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

(۱۷:۰۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

(۱۶:۰۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

(۱۴:۰۱) ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

(۱۳:۰۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

(۱۲:۰۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

(۱۱:۰۰) ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

8+1 ایده برای چیدمان اتاق خواب های کوچک

چیدمان اتاق خواب کوچک شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد اما با اندکی هوشمندی می‌توان اتاق خواب‌های کوچک را هم به خوبی دیزاین کرد.

8+1 ایده برای چیدمان اتاق خواب های کوچک

چیدمان اتاق خواب کوچک شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد اما با اندکی هوشمندی می‌توان اتاق خواب‌های کوچک را هم به خوبی دیزاین کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، چیدمان اتاق خواب کوچک شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد اما با اندکی هوشمندی می‌توان اتاق خواب‌های کوچک را هم به خوبی دیزاین کرد. استفاده از برخی از ایده‌ها کمک می‌کند تا فضای شما بزرگتر دیده شود. ما در ادامه این مقاله به چند ایده کاربردی برای چیدمان اتاق خواب‌های کوچک می‌پردازیم. پس با ما همراه شوید.

خبرگزاری موج

استفاده از انواع کاناپه‌هایی که تبدیل به تخت می‌شوند می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای اتاق خواب‌های کوچک باشد. بنابراین اگر اتاق خواب شما کوچک است به جای استفاده از تخت خواب و یک کاناپه، از یک کاناپه تخت خوابی استفاده کنید. بهتر است برای این کار از کاناپه‌ای استفاده کنید که در قسمت پایین آن دارای کشوهای بزرگی باشد که بتوانید لوازم اضافی را هم در آن ساماندهی کنید. با این کار با یک تیر دو نشان می‌زنید.

شاید تعجب کنید و احساس کنید که فضای کافی برای قرار دادن گلدان و انواع گیاه آپارتمانی ندارید. اما در هر اتاق خوابی هر چند کوچک شما می‌توانید فضایی را برای گل‌ها پیدا کنید. با این کار فضای اتاق شما آرامش بیشتری هم پیدا می‌کند. استفاده از گل‌ها شما را به طبیعت وصل می‌کند و احساس کوچکی را در فضا نخواهید داشت. گیاهان آپارتمانی قیمت‌های متنوعی دارند و برای خرید اینترنتی انواع گل یا گیاه آپارتمانی دقت داشته باشید که در کنار قیمت، به دلیل فضای کوچکی که دارید گل  مقاوم انتخاب کنید و نور کافی آن را هم در اتاق خود در نظر بگیرید.

در اتاق خواب کوچک شما باید از فضاهای عمودی اتاق بیشترین استفاده را بکنید. با این کار فضایی به کمد یا کتابخانه اختصاص نخواهید داد. این کار را می‌توانید در هنگام بازسازی هم انجام دهید و فضایی را در دیوارها برای کمد و قفسه‌ها در نظر بگیرید. با این کار حتی می‌توانید لوازم تزئینی خود را نیز در آنها قرار دهید.

معمولا ایجاد بوهای مطبوع در اتاق خواب کوچک به شما کمک می‌کند تا احساس بهتری داشته باشید. برای این کار می‌توانید از انواع شمع معطر یا عود استفاده کنید. عودهای خوشبو کننده اتاق در انواع مختلف و قیمت‌های مختلفی وجود دارند. شما با  خرید مدل آبشاری  و یا انواع دست ساز عود می‌توانید فضای کوچک خود را دلنشین‌تر کنید.

نکته اول در استفاده از تخت آن است که بهتر است در اتاق کوچک تخت از هر دو طرف یا حتی 3 طرف به دیوار بچسبد تا فضای زیادی را نگیرد. علاوه بر این، عوض‌کردن ملافه‌ها و مرتب‌کردن روتختی به دلیل آنکه کار سخت و وقت‌گیری است بهتر است یک نوع از آن را انتخاب کنید. بهتر است برای زیباترشدن چیدمان اتاق خواب کوچک، از تعداد لایه‌هایی که روی تختخواب می‌اندازید، کم کنید. شما می‌توانید از یک روتشکی و ملافه برای تخت خود استفاده کنید. با این کار دسترسی شما هم راحت‌تر خواهد بود و نیاز ندارید چند لایه را از هر طرف تخت در اتاق کوچک خود مرتب کنید. با این کار فضای شما هم بزرگتر به نظر خواهد رسید.

خبرگزاری موج

همیشه یکی از کاربردهای آینه بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک و انعکاس نور بوده است. شما می‌توانید آینه را درست در مقابل منشا نور اتاق خواب خود قرار دهید تا با انعکاس نور خورشید فضای شما را بیشتر و بزرگتر نشان دهد. استفاده از آینه قدی به خصوص بر روی دیوار موجب می‌شود نه تنها فضای شما اشغال شود بلکه احساس بهتری به اتاق شما تزریق کند.

رنگ‌ها هم نقش مهمی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک  شما دارند. شما می ‌توانید با انتخاب یک رنگ مناسب ‌کاری کنید تا فضای اتاق ‌خواب شما بزرگ‌تر یا کوچک‌‌تر به نظر برسد. معمولا رنگ‌های روشن مانند سفید برای اتاق‌ خواب کوچک گزینه مناسبی است. زمانی که یک اتاق خواب کوچک پنجره یا نورگیر خوبی نداشته باشد استفاده از رنگ روشن این کمبودها را جبران خواهد کرد. بنابراین هیچ گاه به یک اتاق خواب کوچک با یک رنگ تیره فکر نکنید زیرا فضای شما را دلگیر و کوچک نشان خواهد داد.

استفاده از ترکیب نور درست هم می‌تواند فضای کوچک شما را دلبازتر کند. نورپردازی درواقع یک تکنیک بسیار عالی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک و فضاهای مختلف است که می‌توانید با ایده‌های بیشتر آن در این مطلب آشنا شوید. زمانی که شما بتوانید از لامپ‌ ها و لوسترها به ‌درستی استفاده کنید و لایه‌ های مختلفی از نور در فضای خود خلق کنید بسیار عالی خواهد بود. این نور پردازی موجب می‌شود تا فضای شما بزرگتر و زیباتر به نظر برسد.

بهتر است در اتاقی که فضای کوچکی در اختیار دارید کمتر به سراغ لوازم تزئینی بروید. بهتر است اگر به انواع اکسسوری علاقه دارید تنها گزینه‌های محبوب خود را نگه دارید و بقیه را حذف کنید. شلوغ شدن فضا به خصوص در اتاق خواب کوچک موجب می‌شود تا اتاق نیز کوچک‌تر به نظر برسد و دلگیر خواهد شد.

نویسنده: وحیده امینی

11 ایده دکوراسیون منزل 2020

11 ایده از معماران داخلی جهان در سال 2020 در این مطلب می‌خوانید که به شما کمک میکند با قیمت بپایین زیبایی خانه خود را بیشتر کنید و بهترین استفاده را از فضای خانه خود داشته باشید

11 ایده دکوراسیون منزل 2020

از زمان‌های بسیار دور انسان علاقه به زیبا کردن محل سکونت خود داشته است. انسان‌ها با نقاشی بر روی دیوار غارها سعی بر زیبا تر کردن محیط داشته و در هر دوره با هنر و معماری خاص خود اثار بسیار ارزنده‌ای ساخته است. در معماری و هنر دکوراتیو امروزه نیز افراد زیادی با خلاقیت و ایده‌های به روز سعی در افزایش زیبایی محیط و محل سکونت دارند. در این مطلب شما را با جدیدترین ایده‌های دکوراتیو 2020 آشنا می‌کنیم که با کمترین هزینه قابل اجرا هستند.

از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.

در طراحی داخلی از طیف وسیعی از اشیا استفاده می‌شود ولی برای شناسایی اشیا و اجسام دکوراتیو باید به دو نکته توجه کرد:

برای ساخت شی دکوراتیو از ترکیب صنعت و هنر استفاده می‌شود.

اجسام دکوراتیو علاوه بر زیبا بودن، کاربردی هستند.

برای ساخت اشیای دکوراتیو از موادی مانند سرامیک، چوب، شیشه، فلز و منسوجات استفاده می‌کنند. اجسام دکوراتیو خانه گاهی مانند کاغذ دیواری، ثابت و گاهی مثل انواع ظروف، آیینه و.. متحرک و قابل جابه‌جایی هستند.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

همیشه وقتی می‌خواهیم چیز جدیدی را به دکوراسیون خانه اضافه کنیم دو ایده وجود دارد:

بدون هیچ پیش فرضی به فروشگاه برویم و در بین قفسه‌ها بگردیم و هر چیزی که فکر می‌کنیم به درد بخور و زیبا است، بخریم.

ابتدا به محیط اطراف خانه نگاهی بیاندازیم و ببینیم آیا اصلا به شی دکوراتیوی نیاز داریم یا نه؟ و اگر می‌خواهیم محل‌های خالی خانه را پر کنیم این محل‌ها بهتر است با کدام سبک از اجسام تزیینی جایگزین شود. یک قفسه، گلدان یا میز مبلی؟ من به شخصه ایده دوم را بیشتر دوست دارم. بهتر است برای خرید اشیا تزیینی و دکوراتیو خانه عجله نکنید. شاید با روش‌های ساده و خلاقانه این پست بتوانید اشیای دکوراتیو مورد نیازتان را به تنهایی طراحی کنید و بسازید.

سینی وسیله پرکاربردی در آشپزخانه به شمار می‌رود ولی شاید تا به حال به کاربردهای تزیینی آن توجه نکرده باشید. سینی دکوری را روی میز کنار در ورودی منزل بگذارید و در حین ورود محتویات جیب یا کلیدهای‌تان را روی آن قرار دهید. ایده بعدی برای استفاده از سینی چوبی دکوری می‌تواند برای ساماندهی به لوازم آرایشی و بهداشتی باشد.

زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

گل‌های تازه به محیط خانه زندگی و روح می‎دهند به ویژه اگر در روزهای سرد و بی‌روح زمستانی گل تازه تهیه کنید، این تفاوت فضای خانه را به وضوح می‌بینید. داشتن یکی دو گلدان ساده به شما انگیزه خوبی برای خرید گل می‌دهد. لازم نیست هزینه زیادی برای خرید گلدان‌های فانتزی کنید. از گلدان‌های بلوری و شیشه‌ای توپی شکل (تنگ ماهی) استفاده کنید. اگر از یک نواختی گلدان‌های استوانه‌ای ساده خسته شده‌اید با نخ کناف کمی آن را تزیین کنید.

دکوراسیون داخلی منزل 2018

اتاق نشیمن شما نمی‌تواند یک جو راحت و آرامش بخش داشته باشد مگر اینکه بتوانید روی مبل راحتی و میان کوسن‌ها لم بدهید. در این موقعیت به چه چیزی نیاز دارید؟ می‌توانید از کتاب‌های مختلف استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

وقتی درباره گلدان‌های دکوری صحبت کردم از گیاهان و شکوفه‌های طبیعی گفتم ولی انتخاب چند شاخه گل یا بوته‌های مصنوعی هم می‌تواند به صرفه و اقتصادی باشد و هم گلدان‌های دکوری‌تان را پر کند.

جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل 2018

کاربرد شمع در اشیای دکوراتیو چیست ؟ شمع‌ها عاشقانه‌های دوست داشتنی دکوراتیو هستند که به فضای شما نور و زیبایی بی‌نهایتی می‌بخشند. از خرید تعداد زیادی شمع در ابعاد و اندازه‌های مختلف هیچ وقت پشیمان نمی‌شوید. خرید پایه‌های تزیینی برای شمع رومیزی یک ایده خوب برای دکور میز غذاخوری، روی بوفه یا میز عسلی است. حتی از سینی‌های چوبی دکوراتیو هم می‌توانید برای قرار دادن تعدادی از آن‌ها کنار هم استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

یکی از ایده‌های جالب و کاربردی برای ساختن اشیای دکوراتیو، تبدیل اشیای ساده و روزمره به یک شی تزیینی و خاص است. در این بین می‌توانید از روش‌های مختلفی برای رنگ‌آمیزی هم استفاده کنید. فرقی نمی‌کند یک گلدان یا کمد دراور کوچک باشد. کافی است به خلاقیت خودتان اجازه بروز و ظهور بدهید.

دکوراسیون داخلی پذیرایی

کتاب‌ها اشیای ارزشمندی هستند ولی اگر جای کافی برای قرار دادن کتابهای‌تان ندارید و آن‌ها را در انبار و زیر تخت جمع کرده‌اید بهتر است دست کم استفاده بهتری مثلا به عنوان یک پایه میز، از آن‌ها داشته باشید. همچنین در این حالت بیشتر چشم‌تان به کتاب‌ها می افتد شاید هوس کردید اوقات بیکاری‌تان کمی آن‌ها را ورق بزنید.

بهترین دکوراسیون منزل

کوسن‌ها یکی از ساده‌ترین ابزار دکوراتیوی هستند که می‌توانید در خانه با اندکی تجربه در خیاطی آن‌ها را تهیه کنید. کوسن‌های گره‌ای حتی نیازی به دوخت و دوز هم ندارند. همچنین می‌توانید یکی دو عدد پاف مبل در اندازه‌ها و رنگ‌های متناسب با دکوراسیون خانه برای اتاق نشیمن خود تهیه کنید.

دکوراسیون داخلی خانه

آویزهای دیواری تزیینی و همینطور قفسه‌ها در انواع مختلفی قابل تهیه و حتی ساختن هستند. اگر می‌خواهید برای فضاهای خالی دیوار پذیرایی از قفسه دکوراتیو استفاده کنید، مدل‌های چند وجهی مثل قفسه‌های کوچک مثلثی، مربع و شش ضلعی ایده‌های خوبی هستند. دو یا سه قفسه کنار هم یا حتی در اندازه‌های مختلف می‌تواند برای گذاشتن کتاب، شمع، گلدان‌های کوچک، قاب عکس و.. مناسب باشد. انتخاب دیگر برای تزیین دیوار نشیمن می‌تواند استفاده از دیوار آجری دکوراتیو باشد.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

چوب یکی از عناصر طبیعی در دکوراسیون است. اگر پیرو سبک‌های وابی سابی یا طراحی داخلی مینیمالیستی در چیدمان منزل هستید ایده‌های خلاقانه زیر کمک می‌کند تا به شکلی جدید از چوب برای اشیای دکوراتیو معمول استفاده کنید.

کنده‌های قدیمی درخت در خانه‌های ویلایی منبع الهام بخش برای اشیای تزیینی هستند. اگر یکی از این کنده‌ها را در حیاط منزل دارید آن را به ابعاد دلخواه برش زده و با استفاده از چهار میله آهنی با آن یک میز عسلی دکوری درست کنید.

قوطی‌های فلزی روغن جامد یا رب گوجه فرنگی را بشویید و خشک کنید. با استفاده از چسب چوب و تعدادی از برش‌ های یک شاخه درخت خشکیده یک گلدان رومیزی دکوراتیو درست کنید. آیینه به فضاهای داخلی خانه وسعت و روشنایی بیشتری می‌دهد به همین خاطر اکثر طراحان داخلی برای ایجاد خطای دید از آیینه‌های بزرگ در دکور خانه استفاده می‌کنند. یک آیینه گرد تهیه کنید و آن را روی یک تکه مقوایی به همان شکل ولی با ابعاد بزرگتر نصب کنید. با کمک اره یک شاخه خشکیده را برش‌های ریز بزنید سپس با چسب آن برش‌های چوبی را روی مقوا و دور تا دور آیینه بچسبانید.

دکوراسیون داخلی منزل 2018

کلمات کلیدی

اتاق خواب , چیدمان , چیدمان اتاق خواب

چیدمان اتاق خواب کوچک با 11 ایده ساده و کاربردی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا