مجله زندگی

CAS؛ پول گرفت اما رای نداد!

CAS؛ پول گرفت اما رای نداد!

ساعد نیوز : دادگاه بین المللی ورزش با وجود هزینه ای که از فدراسیون فوتبال دریافت کرد رای پرونده شکایت فدراسیون فوتبال ایران از کنفدراسیون فوتبال آسیا را صادر نکرد!

CAS؛ پول گرفت اما رای نداد!

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از “ورزش سه”، “ورزش سه”، و البته به نظر می رسد اگر در روزهای پیش رو تا شروع مسابقات در بحرین رایی هم صادر کند به سود کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهد بود چرا که هر 5 تیم شرکت کننده در گروه C بازی ها برای برگزاری بازی ها در منامه آماده شده اند و جز میزبان چهار تیم خارجی برای سفر به این شهر برنامه ریزی کرده اند.

البته از ابتدا هم هویدا بود که دادگاه بین المللی ورزش در این پرونده سمت و سوی ایران نخواهد بود و بعد از واکنش اولیه CAS بهتر بود فدراسیون فوتبال از پیگیری شکایت صرف نظر می کرد و هزینه ی سه داور برای رسیدگی به این پرونده را پرداخت نمی کرد. جایی که دادگاه بین المللی ورزش صادقانه به فدراسیون فوتبال ایران گفت با رسیدگی سریع به این پرونده مخالف است. در ادامه زمانی که کنفدراسیون فوتبال آسیا در رسیدگی به این پرونده با یک داور مخالفت کرد مشخص و واضح بود که می خواهد فدراسیون فوتبال ایران را از پیگیری پرونده منصرف کند و شاید یک آلارم مهم به فدراسیون فوتبال ایران داد که از پیگیری این پرونده به جایی نخواهد رسید و تنها هزینه است که متحمل می شود! اما فدراسیون فوتبال ایران برای اینکه راه را تا آخر رفته باشد اعلام کرد هزینه ی هر سه داور را پرداخت خواهد کرد.

نکته ی عجیب در این پرونده بعد از واریز دستمزد سه داور از فدراسیون فوتبال ایران به حساب دادگاه بین المللی ورزش بود. CAS بعد از ثبت پرونده مهلت کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ارایه دفاعیات را تا 27 اردیبهشت تمدید کرد و از سویی اعلام کرد مخالف صدور دستور موقت برای این پرونده است و این بدین معنی بود که تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر برگزاری بازی ها در منامه به قوت خود باقی است و رسیدگی به این پرونده از سوی دادگاه بین المللی ورزش رای کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا را نقض نمی کند.

تنها 4 روز به عزیمت تیم ملی به منامه باقی مانده است و دادگاه بین المللی ورزش رایی را برای پرونده شکایت فدراسیون فوتبال ایران صادر نکرده است! تنها در این بین فدراسیون فوتبال دلخوش است که شکایت کرده است و متاسفانه در این شرایط بد اقتصادی و هم چنین مشکلات مالی که دارد برای این پرونده هزینه ی چند میلیاردی کرده است.

با توجه به عواقب این شکایت بهتر بود فدراسیون فوتبال ایران به رای صادره از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا احترام می گذاشت، همان طور که خود در فوتبال ایران از باشگاه ها می خواهد به تصمیمات اعضای هیات رییسه احترام بگذارد. خوب می دانیم و دوستان در فدراسیون فوتبال می دانند تصمیمات در کنفدراسیون فوتبال آسیا به خصوص انتخاب میزبان ها جمعی است و هیچ دادگاهی نمی تواند تصمیمات جمعی را زیر سوال ببرد و در نهایت رای دادگاه بین المللی ورزش هم به سود کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهد بود.

عدم اعطای میزبانی به ایران برای برگزاری مسابقات گروه C به طور حتم ادله هایی از سوی اعضای کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا به همراه داشته است. آنها بحرین را به عنوان میزبان انتخاب کردند و اگر ایران به عنوان میزبان انتخاب نشد جدا از بحت کمبود امکانات و زیر ساخت ها در تهران به خاطر لابی های ضعیف فدراسیون فوتبال ایران و هم چنین نداشتن کرسی های متعدد در کنفدراسیون فوتبال آسیا هم هست. فدراسیون فوتبال ایران در سال های اخیر در دموکراسی فوتبال و هم چنین لابی با اعضای کمیته ی اجرایی و روسای فدراسیون های ملی در قاره ضعیف بوده است.

و در نهایت باید گفت فدراسیون فوتبال ایران هم با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا کنار آمده است و تیم ملی آماده ی عزیمت به بحرین است. تنها حیف از پولی که برای رسیدگی به شکایت فدراسیون فوتبال ایران از کنفدراسیون فوتبال آسیا هزینه شد.

منبع

CAS؛ پول گرفت اما رای نداد!
saednews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا