مجله

شورای نگهبان: اساسنامه صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج تایید شد

تایید اساسنامه صندوق بیماری‌ های خاص و صعب‌ العلاج

سخنگوی شورای نگهبان از تایید اساسنامه صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در این شورا خبر داد تا گامی برای فراهم آوردن زمینه تامین مالی بهینه داروهای این قشر برداشته شود.

تایید اساسنامه صندوق بیماری‌ های خاص و صعب‌ العلاج

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان روز سه شنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: اساسنامه صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در جلسه شورای نگهبان بررسی و خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

سخنگوی شورای نگهبان ابراز امیدواری کرد تسهیلاتی که طبق این اساسنامه برای مشمولین در نظر گرفته می‌شود، مرهمی بر آلام این عزیزان و خانواده‌هایشان باشد.

تایید اساسنامه صندوق بیماری‌ های خاص و صعب‌ العلاج

تصویب اساسنامه صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج در جلسه امروز شورای دولت

شفقنا- در اجرای تکلیف قانونی بند (ن) تبصره (17) قانون بودجه سال 1401 کل کشور و با توجه به لزوم تسریع در توسعه حمایت های مالی از بیماران خاص و صعب العلاج، هیات

تصویب اساسنامه صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج در جلسه امروز شورای دولت

شفقنا- در اجرای تکلیف قانونی بند (ن) تبصره (17) قانون بودجه سال 1401 کل کشور و با توجه به لزوم تسریع در توسعه حمایت های مالی از بیماران خاص و صعب العلاج، هیات وزیران تصویب کرد. صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج» برای تصویب

به گزارش شفقنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دولت برای ایجاد وحدت و انسجام در منابع و خدمات مالی، گسترش پوشش هزینه بیماران مذکور و ایجاد عدالت در دسترسی و بهره مندی از خدمات درمانی این تصمیم را اتخاذ کرد.

هدف از فعالیت صندوق، ایجاد فرصتی برای اخذ تسهیلات اعتباری برای مشمولان از طریق بانک های عامل، تامین مالی بهینه دارو، تجهیزات پزشکی، کالاها و خدمات سلامت محور مرتبط با بیماری های خاص و صعب العلاج از جمله خدمات ارتقای سلامت، پیشگیری است. خدمات، خدمات تشخیصی و درمانی، خدمات توانبخشی و توانبخشی و مراقبت های دوره ای و تسکینی، خدمات پرستاری و درمان در منزل و نظایر آنها که فهرست آنها با استفاده از بانک اطلاعاتی و به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهد رسید. بهبود حمایت مالی از ذینفعان بخشی از هزینه های سلامت است.

تعیین فهرست شهرهای آلوده مشمول مالیات سالانه آلایندگی وسایل نقلیهدولت در اجرای تکلیف مندرج در بند (ب) ماده (29) قانون مالیات بر ارزش افزوده، فهرست شهرهای آلوده مشمول مالیات سالانه آلایندگی خودرو را تعیین کرد.

بر این اساس شهرهای تهران، کرج، اصفهان، تبریز، مشهد، اهواز، قم و اراک به عنوان شهرهای آلوده مشمول عوارض سالیانه آلایندگی وسایل نقلیه تعیین شدند.

تغییراتی در اساسنامه صندوق ملی مسکن ایجاد شده استهیات وزیران با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی مبنی بر اصلاح اساسنامه مذکور جهت تامین نظر هیات نگهبان و رفع ایراد در خصوص اساسنامه صندوق ملی مسکن موافقت کرد.

کلمات کلیدی

هادی طحان نظیف , شورای نگهبان , بیماری های خاص

شورای نگهبان:
اساسنامه صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج تایید شد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا